רגע לפני הטיסה לחו"ל: הפריטים שצריך לזכור לקנות

נסיעה לחו"ל היא חוויה מרגשת שכולנו אוהבים לספור את הימים אליה, אך לצד ההכנות הגדולות והחשובות יש גם פריטים קטנים שקל לשכוח אותם. אנחנו לא מדברים על כרטיסי טיסה אלא דווקא על פריטים קטנים ונלווים שקל יותר לשכוח. פריטים אלה יכולים להפוך את החופשה לנוחה ולנעימה יותר או לגרום לאי נעימות מיותרת אם שוכחים מהם, ולכן חשוב לערוך רשימה מדויקת של הדברים שצריך לקנות ולארוז לפני הטיסה לחו"ל. במאמר זה הכנו לכם רשימה של הפריטים החשובים שאתם צריכים לזכור לקנות לפני שאתם טסים לחו"ל, שיהפכו את הנסיעה שלכם להכי טובה שהיא יכולה להיות. בואו נתחיל לארוז!

סים המתאים למדינת היעד

נושא חשוב נוסף הוא התקשורת הסלולרית. רכישת סים לפני הנסיעה היא צעד חכם וחשוב שיכול לחסוך לכם כסף רב ותסכול במהלך השהות בחו"ל, משום שלא בכל מקום תוכלו להסתמך על ווייפיי זמין ונגיש. רכישה מוקדמת של סים מאפשרת לכם ליהנות מתעריפים נוחים ומשתלמים לגלישה, שיחות וצריכת נתונים בחו"ל. כך תוכלו להישאר מחוברים ללא חשש מחשבונות גבוהים מהצפוי.

 • בדקו שהסים תואם למדינת היעד לפני הקנייה.
 • בחרו את חבילת הגלישה בהתאם, וודאו שאתם יודעים בדיוק איך להפעיל את הסים וכמה ג'יגה יש לכם.
 • קנייה של כרטיס eSIM לחו"ל יכולה להיות נוחה הרבה יותר בחלק מהמקרים, משום שהיא מתבצעת אונליין ללא צורך לגשת לשום חנות פיזית.

תרופות שונות

חשוב לדאוג לרכוש תרופות ומוצרים רפואיים בסיסיים כמו אקמול, תרופות להקלה על כאבי ראש או צרבת, וכן תחבושות וחומרי חיטוי לטיפול במקרה של פציעה קלה. עדיף להיות ערוכים למצבים אלה מאשר להיתקל בהם ללא הפריטים המתאימים. אם אתם לוקחים תרופות באופן קבוע, אל תשכחו לארוז אותן. הוסיפו לתיק גם תרופות לאלרגיה וכן ציוד עזרה ראשונה.

 • מומלץ להצטייד במרשם רופא לכל תרופות המרשם כדי להימנע מבעיות עם המכס.
 • בדקו אם היעד שלכם דורש חיסונים ספציפיים ותזמנו אותם מספיק זמן מראש.
 • ארזו תיק עזרה ראשונה קטן לנסיעות עם מוצרים חשובים כמו פלסטרים, מגבוני חיטוי ותרופות ללא מרשם.
 • אל תשכחו לרכוש ביטוח נסיעות המכסה מקרי חירום רפואיים ופינוי. אל תזלזלו בביטוח הרפואי, שכן הוא יכול להציל אתכם במקרי חירום.

 

מתאמי נסיעות ומטענים

אחד מהפריטים החשובים ביותר שיש לקנות לפני הטיסה הוא מתאם חשמלי המתאים לארץ היעד. ללא מתאם זה, לא ניתן יהיה להטעין את המכשירים החשמליים שלכם, כמו הטלפון הנייד או המצלמה.

 • השקיעו במתאם אוניברסלי איכותי היכול להכיל סוגי תקעים שונים.
 • בדקו את דרישות המתח של המכשירים שלכם וודאו שהם תואמים לתקני החשמל של היעד שאליו אתם טסים.
 • אם הסוללות של המכשירים שלכם נוטות להתרוקן במהירות, יכול להיות שיהיה לכם כדאי לקנות גם מטען נייד. הוא ישמור על המכשירים שלכם טעונים בדרכים וימנע מצבים שבהם תישארו בלי סוללה טעונה.
 • שמרו על המטענים ועל המתאמים שלכם כדי למנוע מהם ללכת לאיבוד במהלך הנסיעה. סמנו אותם בסרט או בכיתוב כדי שתוכלו לזהות אותם במידת הצורך.

טיפים נוספים

 1. דאגו לכסף מראש: המירו כסף במזומן או פתחו חשבון מט"ח בבנק שלכם לפני הטיסה. בדקו מראש את העמלות המוצעות כדי שתוכלו לבחור באפשרות המשתלמת ביותר. ההמלצה שלנו היא לא לוותר לחלוטין על המזומן, גם אם בחרתם להשתמש בכרטיס אשראי במהלך הנסיעה.
 2. בדקו את מזג האוויר: ודאו שאתם יודעים מה הולכות להיות הטמפרטורות בזמן הנסיעה שלכם, ושאתם מצוידים בכל הבגדים והפריטים המתאימים. ארזו בגדי ים למקומות שמשיים או מטרייה ומעיל לאזורים גשומים. אל תסתמכו רק על כך שתוכלו לקנות את כל הציוד כשתגיעו, כדי למנוע למשל מקרים לא נעימים שבהם תצאו משדה התעופה לגשם חזק בלי אמצעים מתאימים.
 3. ארגנו את מסמכי הנסיעה: ודאו שיש לכם את כל מסמכי הנסיעה הדרושים ארוזים בצורה מאובטחת. זה כולל את הדרכון, את הוויזה (במידת הצורך), את מסמכי ביטוח הנסיעות ואת צילומי הדרכון.
 4. סגרו אטרקציות מראש: בדקו לאילו אטרקציות אתם רוצים להגיע לפני הטיסה כדי שתוכלו לחסוך זמן ולהתחיל ליהנות מרגע הנחיתה. קראו על אטרקציות לילדים, לזוג, לקבוצות או ליחידים ומצאו את המקומות שמושכים אתכם.

לסיכום

הכנה נכונה לקראת הטיסה לחו"ל תבטיח שהחופשה תהיה חלקה ככל האפשר. רכישת הפריטים הנדרשים מראש תמנע מצבים מביכים או חוסר נוחות במהלך השהות בחו"ל. זכרו לעבור על הרשימה ולא לשכוח דבר – כך תוכלו ליהנות מהחופשה המושלמת שחלמתם עליה.

נגישות