לקראת פסח: כך תסדרו את חדר השינה כמו בבית מלון

חג הפסח הוא חג האביב אך גם חג הניקיונות. עשרת אלפי בתים בישראל נערכים לקראת בואו של החג עם סבב ארוך של ניקיונות, ארגון וסידור מחדש של הבית, כאשר אחד האלמנטים החשובים ביותר בתהליך של הניקיון  והסדר כולל כמובן שימת דגש על חדר השינה וספציפית המיטה. המיטה היא לב לבו של החדר והיא משמשת אותנו לא רק לצורך של מנוחה, אלא גם יצירה של אינטימיות עם בן או בת הזוג. בשביל לסדר את המיטה ממש כמו בבית מלון, בחרנו להציג את מיטב הטיפים של המומחים – כך שתוכלו להכין את הבית שלכם לקראת בואו של החג:

אוורר המיטה

כאשר המיטה מסודרת, התחושה היא טובה יותר. לכן, סידור מיטה כמו בבית מלון צריך להתחיל על הבוקר, כאשר הצעד הראשון הוא לאוורר את המיטה באמצעות הסרה של הסדינים והשמיכות. בשביל לנקות ולחטא את המיטה בצורה יסודית, רצוי להשתמש במעט סודה לשתייה ולפזר על גבי המזרן. לאחר מכן, שאבו את המזרן באמצעות שואב אבק והשאירו את המזרן כאשר הוא חשוף לקרני השמש, כל זאת מתוך מטרה לאוורר את המיטה לפני הסידור.

פריטי טקסטיל איכותיים

על מנת לסדר את המיטה וחדר השינה כמו במלון, רצוי לנקוט בגישה של המלונות אשר משתמשים בכמה שכבות של טקסטיל מתוך מטרה להפוך את המיטה לא רק למרשימה אלא גם מסודרת לעילא ולעילא. הסדין הוא השכבה הראשונה, כאשר רצוי לבחור בטקסטיל איכותי שגם יחזיק זמן אבל גם יאפשר לכם להירדם בקלות. לאחר מכן הניחו את השמיכה ומעל כיסוי מיטה, כאשר בזמן הסידור תוכלו להאזין לפודקסט שגם יעשיר לכם את הידע וגם יאפשר לכם לבצע את התהליך בקלות, מהירות ואפילו עם ערך מוסף.

צביעה מחדש של החדר

לצבעים של החדר יש השפעה דרמטית על האווירה בחדר, כמו על התחושה שלכם. על כן, מומלץ לצבוע את הקירות בצבעים בהירים ומרגיעים שגם יכולים ליצור אשליה חזותית, במידה ומדובר בחדר שינה קטן. בשביל לקבל החלטה רצוי להיכנס לעמודים הרשמיים של מלונות בוטיק כאן בישראל או בעולם, מתוך מטרה לבחור בצבעים שגם משרים תחושה נעימה אבל גם יוקרתית שתקפיץ את חדר השינה שלכם כמה שלבים קדימה.

 

 

מפזרי ריח

חלק מהותי בתהליך העיצוב של חדר שינה כולל שימוש לא רק בפריטי טקסטיל איכותיים אלא גם במפזרי ריח איכותיים. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה גם בתי המלון החלו למכור את מפיצי הריח דרך האתרים הרשמיים, כל זאת מתוך מטרה לאפשר לקהל הנופשים ליצור חוויה של חופשה בבית. מפיצי ריח לא רק ישדרגו את חדר השינה אלא גם מהווים פריט עיצוב לכל דבר ועניין, ועל כן סידור מחדש של החדר חייב לכלול גם מפיץ ריח איכותי.

שילוב של אקססוריז

במסגרת ההכנות לחדר הפסח וסידור מחדש של חדר השינה, אי אפשר להתעלם מהאביזרים הדוקרטיביים שהופכים את חדר השינה מחדר בנאלי למדי לחדר מרשים ואפילו יוקרתי. בחירה נכונה באקססוריז כמו שטיח, וילונות לצד תמונות אישיות יהפכו את חדר השינה שלכם לחדר שממנו לא תרצו לצאת, כאשר בתהליך של רכישה של אביזרים צריך לקחת בחשבון כי כאשר מכניסים פריט חדש, צריך להוציא פריט אחר, מתוך מטרה שלא להעמיס יתר על המידה.

לסיכום

לקראת חג הפסח, זה הזמן להקדיש זמן ולעצב כמו גם לסדר מחדש את חדר השינה. באמצעות קבלת השראה ממלונות שכבר ביקרתם או שאתם רוצים לבקר תוכלו ליצור הליך שגם מגלם בחובו עיצוב מחדש אך גם שימת דגש על סידור וארגון של המיטה, כחלק מהבנה כי מדובר במוקד חזותי משמעותי. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו לנצל את הזמן ולהוביל בסופו של דבר ליצירה של חדר שינה מעוצב, נעים וממש כמו בבית מלון.

נגישות