קניות חכמות ברשת: ככה עושים את זה

"לעשות קניות" הוא דבר פשוט למדי, לא? מוצאים מה שרצינו, משלמים וזהו! במיוחד מול המבחר האדיר שיש כיום וברכישות באינטרנט בנוחות מהבית. אבל זו רק תחילת הסיפור. קונים חכמים ברשת יודעים לפעול באופן מתוחכם, אשר מסייע להם בדרכים רבות. כיצד הם עושים זאת?

לצמצם עלויות ועוד

יש סיבות רבות וטובות לחשוב קצת לפני שרצים לרכוש. הדבר נכון לגבי כל סוג רכישה כמעט. אחד ההיבטים הבולטים שבהם הדבר מתבטא, הוא בצמצום עלויות. אם משתמשים בקופונים (למשל מאתר יאללה תביא), מצמצמים את גובה התשלום. אז מדוע שלא לעשות זאת? כך מצטברים הטיפים והתובנות שאנשים מיישמים ובסך הכל, הדבר מתבטא בהבדל גדול למדי, בין הקונה האימפולסיבי לקונה המנוסה והחכם. בואו נראה עוד כמה דרכים להגיע לרכישה טובה ברשת:

להתמחות בסביבות הרכישה השונות

את אתרי המכירות השונים תצטרכו להכיר בכדי להשתמש בהם. אך מעבר להיכרות בסיסית ופשוטה, שווה להשקיע זמן וללמוד אותם יותר לעומק. בוודאי את האתרים, שבהם אתם רוכשים באופן קבוע. כך תגלו תכונות והיבטים של תכנון האתר, שיסייעו לכם למקסם את חווית הקניות בו. למשל, הרשמה לניוזלטרים שבאמצעותם תקבלו עדכונים על מבצעים. או קבלת התראה למייל, כאשר מוצר מבוקש חזר להיות זמין במלאי.

 

 

להתעמק בסוג המוצרים

כל סוג מוצרים, הוא עולם מיוחד בפני עצמו. כמובן, ככל שמבינים לעומק בסוג מוצר מסוים, כך קל יותר לבחור בטוב ביותר ולצמצם טעויות ומצבים שבהם יעבדו עליכם.

לרכוש את המוצר שמתאים לנו ביותר

לכאורה, כמו בחנות רגילה, גם באינטרנט רואים מה אנחנו קונים ובוחרים את המתאים ביותר. אך למרות התמונות, הסרטונים והמידע על המוצרים באתרי מכירות, לפעמים זה לא מספיק. למשל בכל הנוגע להתאמת בגדים. תחושת הבד ובוודאי התאמת הבגד לגוף, הם דברים שאין להם פתרון מושלם באינטרנט. אך בכל זאת, יש מה לעשות בנידון. לגבי התאמת בגדים למשל, ישנם מחשבונים באתרים או מידע מסייע מסוגים שונים, בעזרתם תוכלו להעריך באילו מידות לבחור לגבי המוצר.

משלוחים – ההיבט שעשוי לשנות את הכל

משלוחים מחו"ל וגם בארץ, הם דבר נוח מאוד. יחד עם זאת, הם עשויים לשנות את התמונה הכוללת, מבחינת השאלה האם הרכישה כדאית או מתאימה לכם. המשלוח לעתים קרובות מוסיף עלויות, אשר עשויות להיות משמעותיות ביחס לעלות המוצרים שרוכשים. אופן המשלוח עשוי לסבך או לפשט את תהליך וזמן הגעתו. כמובן, אריזה גרועה של מוצר רגיש, עלולה לפגוע במוצר במהלך המשלוח. כך שיש לזה כמה היבטים משמעותיים ולכן, תמיד כדאי לחשוב גם על המשלוח. בין השאר, חשוב מאוד להכיר את נושא מעקב ההזמנות.

להימנע מהסתבכויות עם מוכרים מפוקפקים

יש לעיתים הבדל גדול בין מוכר מקומי בחנות פיזית לבין מוכר ברשת האינטרנט. על המוכר המקומי תהיינה לכם פעמים רבות המלצות של חברים ואולי גם ניסיון מרכישה ישירה אצלו. באינטרנט יש היצע מוכרים עצום ולכן נפוץ יותר המצב שבו רוכשים לראשונה ממוכר שלא מכירים אישית. דברים רבים יסייעו לכם לצמצם סיכונים ממצב כזה, כולל דירוג המוכר באתר, חוות דעת שמתפרסמות עליו וגם היכרות עם תנאי ביטול עסקה ותנאי החזרות המוצרים.

זהירות מהאקרים

לרוב, רכישות ברשת האינטרנט הן דבר בטוח. אך שאננות לגבי האבטחה, עלולה לסבך אתכם ובצורה משמעותית. למשל, בכך שפרטי האשראי שלכם יגיעו לידיים הלא נכונות. לכן, חוץ מלשמור על אמצעי הזהירות הרגילים, כדאי לשים לב לנקודות כגון אבטחה כללית של המחשב שלכם, אבטחת הדפדפן במיוחד, רכישה רק מאתרים אמינים וכדאי גם לשקול תשלום באמצעות בפייפאל.

לסיכום

לפני שיוצאים לקניות ברשת האינטרנט, כדאי לתכנן כיצד תעשו זאת בצורה הטובה ביותר עבורכם.

נגישות