המדריך המלא לשיפוץ מטבח ביתי

המטבח מהווה את לב לבו של הבית, כאשר גם אם אתם לא מבשלים בעצמכם, אין ספק כי אתם שוהים לא מעט במטבח – בין אם לצורך מעבר על מיילים מהעבודה או אירוח של בני משפחה וחברים במרחב המטבח. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לשפץ את המטבח הביתי בעלויות כספיות נוחות ואפילו עם שימת דגש על עיצוב מנצח שיבטיח כי תוכלו לשפץ מטבח שנראה כאילו יצא ממגזין נחשב. בשביל לסייע לכם, בחרנו להציג את המדריך לשיפוץ מוצלח של מטבח .

החלפה של שיש

דרך מצוינת לשדרג את המטבח ואף להפוך אותו למקום מעוצב ומזמין יכולה להתבצע באמצעות החלפה של השיש הישן לשיש חדש ומעוצב. כיום ניתן לבחור מבין מגוון רחב של סוגי שיש שיש למטבח – החל מאבן קיסר, גרניט פורצלן ועד נירוסטה ואבנים טבעיות. שימו לב כי טווח המחירים משתנה בהתאם לגודל של השיש וכן לרמת האיכות, ועל כן התייעצות עם חברה אשר מתמחה בתחום היא קריטית לטובת קבלת החלטות נכונות שיובילו לרכישה של שיש והתקנה המתבצעת באופן מקצועי, מתוך מטרה ליצור מרחב נעים ומעוצב שהוא גם פרקטי מבחינת היכולת לשמור על ניקיון.

שילוב של פתרונות אחסון

דרך מצוינת לשפץ את המטבח בתקציב נמוך יכול להתבצע באמצעות התקנה של פתרונות אחסון מתקדמים כמו למשל סלסלות עשויות ממתכת לפירות וירקות לצד וו עליו ניתן לתלות את הסירים כמו גם המחבתות. תכנון מראש של פתרונות האחסון בהתאם למרחב של המטבח יאפשר לכם לשמור על סדר וארגון לאורך זמן, כמו גם אפשרות לשלוף את הציוד לו אתם זקוקים באופן נגיש ובטוח.

צביעה מחודשת

אם יש לכם ארונות מטבח שכבר איבדו את הצבע שלהם כתוצאה משחיקה ובלאי, עכשיו הגיע הזמן לצבוע את הארונות ואת הקירות. שימו  לב כי עדיף לבחור בצבעים נטרלים ולא בוהקים מדי מאחר ומדובר בחלל שצריך לאפשר לכם לפתח את היצירתיות במטבח כמו גם להשתמש בו לטובת מילוי של משימות כמו למשל שיעורי הבית של הילדים, ועל כן התייעצות עם אנשי מקצוע תאפשר לכם לקבל החלטות נכונות לגבי הגוונים של המטבח וכן שימוש בצבעים ייעודים לעץ או מתכת.

 

 

החלפה של ידיות

דרך מצוינת לשדרג את המטבח יכולה להתבצע באמצעו החלפה של הידיות של המטבח. כיום ניתן לבצע ברשתות הסטוק כמו גם ברשתות מובילות לעיצוב הבית רכישה של ידיות מעוצבות אותן תוכלו להתקין בעצמכם או בסיוע מצד אנשי מקצוע, כל זאת מתוך מטרה להפיח חיים חדשים בארונות באופן קל פשוט ואפילו חסכוני.

גופי תאורה מעוצבים

מאחר ומדובר בחלל שבו שוהים גם בשעות היום וגם בשעות הלילה, רצוי להתקין גופי תאורה מעוצבים גם על הדלפקים אבל גם בתקרה. התאמה של גופי תאורה ניתן לבצע באופן עצמאי וזאת על ידי שיטוט ברשת וקבלת השראה, כאשר במקום ליצור קשר עם בעל מקצוע ניתן בשיטת DIY לבצע את התהליך של התקנת ואפילו עיצוב של גופי תאורה בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להאיר את החלל וליצור בהתאם לכך מרחב שהוא גם מעוצב אבל גם פרקטי בכל שעות היממה.

שילוב של אקססוריז

שילוב של אקססוריז במטבח מהווה דרך מצוינת ליצור עניין חזותי בתהליך השיפוץ. שילוב של צמחייה חיה או מלאכותית לצד תמונות יאפשרו לכם להכניס עומק ואפילו טקסטורה לחלל. אם מדובר במטבח שלו גם אי, אפשר להציב אגרטל מעוצב לצד כריות נוי על כיסאות הבר, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מרחב נעים אך גם מעוצב בטוב טעם.

לסיכום

דרך הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, גם אתם תוכלו להפוך את המטבח הביתי לממלכה מעוצבת שנראית כאילו נלקחה ממגזין לעיצוב פנים נחשב. עברו היטב על הטיפים, קבעו מראש את התקציב וכן דאגו ליצור לוח השראה שממנו תוכלו להתחיל את תהליך העיצוב והשיפוץ, עד לתוצאה מוגמרת אשר תוביל לשביעות רצון גבוהה, ולאורך זמן כתוצאה מעיצוב מדויק שקולע בדיוק לטעמכם ולצרכים הנדרשים שלכם.

נגישות