עתיד הילדים שלנו חשוב! עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי פועלת למען הנוער בסיכון בארץ

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי היא עמותה חברתית שהוקמה ללא מטרות רווח וזאת מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית. קבוצת המיקוד של העמותה מתייחסת לנערים כמו גם נערות אשר מוגדרים בסיכון ואינם מוכרים על ידי רשויות החברה, כחלק מהבנה כי איתור בגילאים צעירים וכן יצירה של תוכנית פרטנית המותאמת לצרכים שלהם היא בעלת השפעה חיובית על העתיד ועל היכולת לצלוח מחסומים וקשיים. תוכנית הליווי ארוכת הטווח של העמותה היא תוכנית מהפכנית שזוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות, ועל כן החלטנו לחשוף גם אתכם לפעילות הענפה שנועדה למען העתיד של הילדים שלנו.

תוכנית ליווי ארוכת טווח המיועדת בעבור בני נוער בסיכון

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית לדאוג לשלומם ועתידם של דור העתיד של מדינת ישראל. אחת מתוכניות הדגל של העמותה היא תוכנית ליווי ארוכת טווח המבוססת על איתור של נערים ונערות החל מגיל 16 שנמצאים במוסדות לימוד בפריפריה, כאשר במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה לאותם תלמידים הזדמנות לקבל ליווי אישי המתבצע החל מהגיל הזה ועד לגילאים בוגרים, כחלק מהבנה כי המעטפת אותה מספקת העמותה היא בעלת חשיבות עצומה להעלאת הביטחון והדימוי העצמי לצד הגשמה עצמית שתגיע לידי ביטוי בסיום הלימודים התיכוניים, השתלבות בצבא ולאחר מכן גם באקדמיה ובשוק התעסוקה.

 

 

תוכנית זו היא תוכנית דגל של המייסדים אשר רואים בה כחלק בלתי נפרד מדאגה לעתיד של דור העתיד של מדינת ישראל, כאשר התוכנית הזו מתבצעת בפריסה ארצית ועם שימת דגש על התרחבות שנועדה ליצור שינוי מהותי ביכולת של דור העתיד לקדם את עצמם ואף להוביל להצלחות פנומנליות, כל זאת בליווי אישי מצב המתנדבים אשר פועלים ימים כלילות למען הגשמת המטרה הזו.

תמיכה במסגרת תוכנית מלגות

מעבר לתוכנית הליווי ארוכת הטווח, מספקת העמותה גם תוכנית מלגות כלכלית אותה מעניקים לבני הנוער אשר מיועדת בעבור צמצום הפערים ובהתאם לכך גם יכולת ליצור מציאות שונה בעבור נערים ונערות שאינם מוכרים על ידי הרשויות, אך מתמודדים עם שלל אתגרים שמשפיעים על היכולת שלהם להגשים את עצמם. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בפעילות הזו כחלק בלתי נפרד מעשייה חברתית המתבצעת בהתנדבות מלאה, כאשר באתר הרשמי של העמותה ניתן לקרוא תגובות אוהדות מצד בוגרי התוכניות שמקבלים ליווי לא רק בזמן תקופת הלימודים בתיכון אלא גם בשלבים מתקדמים כמו למשל הגיוס לצבא, כניסה לאקדמיה ובהמשך גם השתלבות בשוק התעסוקה. היכולת של העמותה לספק את הכלים כמו גם המענה באמצעות תוכנית המלגות לצד תוכנית אישית הופך אותה לעמותה משמעותית ובעלת השפעה חיובית על חייהם של אלפי תלמידים בכל רחבי הארץ.

לסיכום

עמותת אחינועם דואגת לדור העתיד של מדינת ישראל, באמצעות איתור ובנייה של תוכנית הנתפרת למידות של כל משתתף ועם שימת דגש על מענה נקודתי המותאם בדיוק לצרכים שלו. כעמותה חברתית שרואה בצמצום הפערים בחברה הישראלית כמשימת על, אין ספק כי מדובר בפעילות חברתית בעלת השפעה חיובית לא רק בטווח הזמן הקצר אלא גם בטווח זמן רחוק, כחלק מיצירה של חברה אשר תומכת האחד בשנייה ולא משאירה אף תלמיד מאחור, לא משנה מהן נסיבות החיים והקשיים עמם מתמודדים. השמיים הם הגבול, ועדות לכך ניתן למצוא בפעילות של עמותה זו.

נגישות