מנהלים עסק באינטרנט? זה מה שאתם חייבים לדעת על קידום אתר Eshop

אם גם לכם יש עסק אינטרנטי בו אתם מוכרים מוצרים מסוגים שונים, אתם בטח מבינים כבר עד כמה חשוב לקדם אותו על בסיס קבוע. כמובן שישנם לא מעט סוגים של אתרים שבנויים בכל מיני פלטפורמות, כאשר המרכזית והמוכרת ביותר היא זו המכונה וורדפרס. ובעוד וורדפרס היא מה שנקרא מערכת קוד פתוח, ישנן מערכות אחרות שהן פלטפורמות קוד סגור, כלומר שלא ניתן לערוך שינויים בבסיס התוכנה. יש לדבר הזה לא מעט יתרונות, אבל אחד האתגרים הגדולים ביותר של זה הוא דווקא נושא הקידום. אחת הפלטפורמות היותר מוכרת מהסוג הזה היא פלטפורמות Eshop. אם יש לכם אתר כזה או שאתם מתעניינים כעת בבניית סחר, אנחנו רוצים לדבר על כל מה שחשוב בנושא של קידום אתרים כאלו.

על פלטפורמת Eshop

מדובר למעשה על פלטפורמה לפיתוח ועיצוב אתרי סחר בלבד. אישופ היא למעשה פלטפורמה ישראלית שלה יותר מ-1700 חנויות ושמתגאה בסך מכירות של מיליוני שקלים. כמה מלקוחותיה הבולטים ביותר של אישופ הם בית הבשר דבאח, מותג הרהיטים האוס דיזיין ביבנה והאתר הרשמי של ארנה. מעבר לבניית אתר אישופ מציעים גם קידום ממומן בפייסבוק וגוגל וכן קידום מכירות ודיוורים ועוד. מיד נגע בנקודות החשובות הקשורות בקידום, אך יש מאמר שמסביר יותר על הנושא כאן אם אתם רוצים לצלול ממש לעומק.

איך עובד קידום אורגני של אתר Eshop?

בגדול, בניגוד לקידום אורגני של אתרי וורדפרס למשל, קידום אורגני של אתר אישופ עובד בצורה קצת אחרת. כדי לערוך שינויים יש להיכנס ללשונית המוגדרת של SEO ורק שם ניתן לערוך את השינויים הרצויים.

מהם הקשיים של קידום אתר אישופ?ובכן, ישנן כמה פעולות שפשוט אי אפשר לעשות באישופ בצורה טובה כמו למשל: הוספת שאלות נפוצות:

אחד הדברים החשובים ביותר לקידום אורגני באתרים הוא הוספת שאלות נפוצות בעמודים שונים ובמאמרים. האפשרות הזו פשוט לא קיימת באתרי אישופ וכאמור בגלל שמדובר על קוד סגור זה לא משהו שניתן להוסיף.

חווית משתמש:

חווית המשתמש היא דבר קריטי במיוחד לקידום אורגני של אתרים ולקבל דירוג גבוהה באתר גוגל. באתרים של אישופ אין ממש מה לעשות כדי לשפר אותה.

בעיות עם קישורים:

השליטה בקישורים היא מוגבלת יותר והם פחות יעילים מאשר באתרי קוד פתוח.

 

אז האם זה אומר שאישופ היא פלטפורמה לא מומלצת לשימוש?

ממש לא. זוהי פלטפורמה נהדרת שיש לה בהחלט יתרונות רבים וראויים לציון. היא מתממשקת בקלות עם אתרי סחר גדולים ואינדקסים להשוואות מחירים כמו זאפ וכן הלאה. הקוד שלה בנוי בצורה מצוין כן שבחלק הדירוג הזה של גוגל האתרים מקבלים דירוג מצוין והתמיכה של האתרים היא טובה, מקצועית ומהירה עם נציגים שעושים מה שאפשר כדי לעזור לנו.

איך לקדם את אתר האישופ שלי בצורה טובה?

בגדול, אפשר בהחלט להפוך אתר אישופ לאתר טוב ומקודם היטב. בין היתר אנחנו מדברים על אפיון מלא והעלאת מאמרים פנימיים המטרגטים ביטויי זנב ארוך. הטמעת קישורים חיצוניים איכותיים במיוחד מאתגרים שקרובים לתחום. הזנת טייטלים ודיסקריפשן לכל מוצר. שיפור התוכן בכלל עמודי הקטגוריה והמוצרים ועוד.

לסיכום

זה משהו שרק מומחים בתחום מכירים ויכולים לעזור איתו. בגלל שאתר סחר הוא כזה שפשוט חובה לקדם אותו אורגנית בגוגל, ההמלצה החמה שלנו היא להיעזר במומחים. אתרי אישופ יכולים להיות אתרים נוחים ומצוינים אם יודעים לקדם אותם כמו שצריך.

נגישות