לא חייב לטוס לחו"ל בשביל זה – הכירו את מחנה הקיץ של מסע ישראלי

מחנה הקיץ של עמותת מסע ישראלי מהווה הזדמנות מעולה בעבור צעירים בחטיבה לקחת חלק בפעילות חינוכית וערכית מהמעלה הראשונה. למעשה, אם המחשבה הראשונית שלכם היא להעביר את הקיץ במחנה קיץ מעבר לים, זה הזמן להכיר את מסע ישראלי שמעל ל-16 שנים מצליחה להוביל לעשייה חינוכית יוצאת דופן שרק הולכת וצומחת, כפי שיעידו מעל ל-300,000 משתתפים ומשתתפות. בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל המידע אודות מחנה קיץ בלתי נשכח שישאיר בכם זיכרונות ואף יאפשר לכם להתחבר לעומק ולמסורת, במסגרת של שהות משותפת עם צעירים בני גילכם.

מחנה קיץ בישראל – כל מה שרציתם לדעת

מחנה קיץ מהווה הזדמנות מעולה לניצול של חופשת הקיץ לטובת טיולים המתבצעים ברחבי הארץ. עמותת מסע ישראלי מוציאה מדי שנה שני מחזורים של מחנה קיץ המתקיימים מתחילת יולי ועד סופו, כאשר במסגרת השהות תוכלו לקחת חלק במגוון רחב של פעילויות הכוללות בין היתר מעגלי שייח, מפגשי תרבות, התנסות בעבודה חקלאית לצד עבודה המתבצעת ברפתות וכוורות לצד ימי כיף הכוללים ביקור בבריכה כמו גם באתרים היסטוריים. בניגוד לדעה הרווחת, יש גם מחנה קיץ בישראל המתקיים ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר, ואשר מהווה אפשרות לרקום קשרים חברתיים בדמות של חברים חדשים לצד היכולת לצאת למסע המתבצע מצפון ועד דרום, כל זאת במסגרת של פעילות חווייתית אותה מלווים באופן אישי מדריכים מנוסים. המחנה נמצא בפיקוח של משרד החינוך ובשיתוף פעולה מלא עם הרשויות, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מעולה לצעירים לקחת חלק בפעילות מהנה שהפכה למסורת.

 

 

ברבות השנים לקחו חלק במחנות הקיץ מעל ל-300,000 צעירים שחלקם גם המשיכו לתפקידי הדרכה, כאשר צריך לקחת בחשבון כי ההשתתפות במחנה מתאימה לבוגרי כיתות ז'-ח' והוא מתאים לכלל האוכלוסיות – בין אם מדובר בחילונים, שומרי מסורת או דתיים. המדריכים מגיעים להדרכה במחנה עם ניסיון עשיר ולאחר שנה שבמהלכה הם מתמחים במגוון רחב של פעילויות מתוך מטרה כי במחנה הקיץ הם יצליחו להעביר לכם כחניכים ערך מוסף בדמות של שיחות עומק, מעגלי שייח לצד חוויה  עוצמתית ומהנה שתישאר איתכם למשך שנים ארוכות, כפי שיעידו המשתתפים הרבים.

עשרה ימים של פעילות מהנה ומגבשת

מחנה הקיץ של עמותת מסע ישראלי הוקם מתוך מטרה לחבר בין קצוות שונות באוכלוסייה וכן לאפשר לצעירים להיחשף לצעירים אחרים ואף לנצל את השהות במחנה הקיץ לטובת יצירה של קשרים חברתיים, כמו גם חיבור למסורת. במסגרת המחנה תבקרו במגוון אתרים חשובים לעם ישראל כמו למשל במצדה, כותל ועוד, לצד שיחות עומק וכן הדרכות שיאפשרו לכם לנצל את הזמן עד לתום ואף לקבל עצמאות אישית שמגיעה לידי ביטוי גם באמצעות לינה בשטח. חיזוק הכרות עם ארץ ישראל לצד אהבת המולדת בקרב בני נוער היא מטרת העל של עמותת מסע ישראלי אותה הקים האלוף במיל אליעזר שקדי השמש כיום כנשיא. על כן, מדובר בהזדמנות אותה אסור לפספס במסגרת חופשת הקיץ המתקרבת, כחלק מהבנה כי השתתפות פעילה היא זו שתהפוך את הקיץ הקרוב לבלתי נשכח ועם שפע של חוויות שייחרטו היטב בזיכרונכם.

לסיכום

עמותת מסע ישראלי מארגנת מדי קיץ את מחנה המותאם לצעירים מכל קצוות הארץ, לטובת היכרות עם הארץ וכן חיזוק הזיקה למסורת וליהדות, באופן של שיחות פתוחות, פעילויות בשטח, התנדבות ועוד. לקבלת פרטים נוספים אודות המחנה זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי, להשאיר פרטים ונציג ישוב בהקדם.

נגישות