טיול עם הילדים בשבת: לאן מומלץ ללכת – ואיפה הכניסה בחינם?

טיול עם הילדים בשבת: לאן מומלץ ללכת - ואיפה הכניסה בחינם?

סוף השבוע מתקרב וניצול יום השבת לטובת זמן איכות עם הילדים מהווה הזדמנות מעולה ליצירה של חוויה משותפת, כל זאת באמצעות יציאה לטיול עם הילדים. בשנים האחרונות השקיעו רשות הטבע והגנים כמו גם חברות ממשלתיות בפיתוח של שבילים ומקומות בהם תוכלו לטייל, לגמרי בחינם. אז לאן מומלץ ללכת והיכן תוכלו להיכנס בחינם? להלן סקירה מיוחדת לקראת סוף השבוע המתקרב בצעדי ענק:

פארק אריאל שרון

פארק אריאל שרון נחשב לאחד הפארקים היפים בישראל. בפארק תוכלו לבלות ביחד במגוון רחב של פעילויות הכוללות בין היתר שביל אופניים, שביל הליכה, מדשאות בהן ניתן לקיים פיקניקים וכן נוף יפהפייה שיספק לכם ולילדים שלכם שבת מושלמת ובלתי נשכחת. הכניסה חופשית אולם צריך להגיע מוקדם, מאחר ובסופי השבוע ובשבת בפרט הפארק עמוס במבקרים.

טיול עם הילדים בשבת: לאן מומלץ ללכת - ואיפה הכניסה בחינם?

תחנת הכוח אורות רבין

מחפשים מקום שבו תוכלו להעשיר את הידע של הילדים? ובכן, באמצעות ביקור (אותו נדרש לתאם מראש) תוכלו לבלות עם הילדים שלכם בתחנת הכוח הגדולה ביותר בישראל לייצור חשמל. מדובר במרכז מבקרים המציע סיורים מודרכים בתחנה וכן הפעלות לילדים. מדובר בחוויה בלתי נשכחת ומרתקת שלא רק תעשיר את השבת שלכם אלא גם תספק לילדים אפשרות לחקור וללמוד אודות תהליכי ייצור חשמל.

רכבת העמק המשוחזרת

אחת האטרקציות הבולטות למשפחות בשבת היא ללא ספק רכבת העמק המשוחזרת, תחנה אשר הוקמה בשנות ה 50 ומאז עברה תהליך שימור קפדני שהפך אותה לפנינה של ממש. הכניסה למקום היא חופשית וניתן בהחלט לנצל את השהות הן לטובת סיור מודרך באזור אבל גם לטובת טיול עם הילדים במעיין אלרואי הנמצא בסמוך ואשר כולל מסלול הליכה קל וכן מדשאות בהן לשהות במתכונת משפחתית או אפילו קבוצתית. השילוב בין מקום היסטורי לבין פארק מהווה את המתכון המושלם ליצירה של שבת קסומה, ביחד עם הילדים.

גן לאומי תל דור

הגן הלאומי תל דור נמצא בין חיפה לקיסריה ומציע למשפחות חוויה קסומה בדמות גן לאומי שבו ישנם פריטים ארכיאולגיים שנשמרו ושומרו וכן רצועת חוף יפהפייה הנחשבת לאחת היפות בישראל. מדובר באזור יפהפייה ורגוע ועל כן אם אתם מחפשים מקום שיעניק לכם תצפית אל עבר מפרצי הים וכן פריחות עונתיות, הגן לאומי תל דור הוא המקום בשבילכם.

לסיכום, באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן תוכלו ליצור עם המשפחה חוויה משותפת ובלתי נשכחת בשבת. מאחר ורוב האתרים עמוסים מאוד, רצוי להקדים ולתפוס את מקומכם כמו גם לשריין את המקומות שלכם מראש במידה ואתם בוחרים לצאת לסיור מודרך. בכך, תוכלו לנצל את סוף השבוע לטובת זמן איכות משפחתי באטרקציות ומקומות לכל המשפחה – לגמרי בחינם וללא צורך בהוצאה כספית שתשאיר אתכם עם חור בכיס.

נגישות