החיוך שלהם שווה הכול: עמותת משאלות מגשימה משאלות לילדים ולבני נוער החולים במחלות כרוניות

מחלות כרוניות משפיעות על חייהם של אלפי ילדים ובני נוער המתגוררים בישראל, ועל כן אין ספק כי זה מחמם את הלב לדעת שיש ארגונים אשר מקדישים את זמנם ומרצם לעשות שינוי בחייהם. ארגון כזה הוא עמותת משאלות שהוקמה ב-2015 במטרה להגשים משאלות לילדים ובני נוער הסובלים ממחלות כרוניות, לצד סיוע לבני המשפחה וכן הצוותים הרפואיים אשר פועלים ימים כלילות למען הילדים. בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות פעילות של עמותה המגשימה משאלות לילדים ולבני נוער החולים במחלות כרוניות.

פועלים להגשים חלומות – כל מה שצריך לדעת אודות הפעילות של משאלות

אי אפשר שלא להפריז בהשפעה של מחלות כרוניות על חייהם של ילדים ובני נוער. גילוי מחלה הוא בשורה מטלטלת הן בעבור הילד והן בעבור המשפחה, כאשר ההתנהלות סביב הטיפול לא פעם גוזל מהם את ילדותם, כמו גם משפיע על הרווחה הנפשית, בעקבות ניתוק מהסביבה המוכרת וכן ניהול של חיים צעירים במסגרת של טיפולים רפואיים. המתנדבים של עמותת משאלות מכירים בעובדה זו ובשל כך החליטו להקדיש את הפעילות של העמותה לטובת סיוע לילדים, וזאת באמצעות הגשמת חלומות. בלב המשימה של הארגון עומדת הגשמת משאלות. בין אם זה חלומו של ילד לפגוש את הסלבריטי האהוב עליו, הזמנה של בהופעה או לצאת לטיול, משאלות פועלת ללא לאות כדי להפוך את המשאלות הללו למציאות.

כל משאלה שונה ומגוונת, וצוות הארגון יחד עם המתנדבים פועלים רבות כדי להגשים כמה שיותר משאלות בשנה, כחלק מעשייה חברתית שהפכה את העמותה הזו לאחת מהעמותות המוערכות והבולטות בישראל. דוגמאות להגשמה של חלומות לא חסרות. עדות לכך ניתן למצוא בשורה של פעילויות: לילד הסובל מאוטיזם ומאפילפסיה רכשו XBOX חדש, לילד הסובל ממוגבלות גופנית שחלם לרכוב על אופניים (כמו כל הילדים) רכשו אופניים ייחודיים למגבלותיו הגופניות, הפקה של מסיבה לילד בן 4 על הרצף האוטיסטי, רכישה של מחשב לילדה חולת סרטן ועוד.

 

 

הפקה של ימי כיף ופעילויות לרווחתם של הילדים

עמותת משאלות רואה בפעילות למען הילדים כחלק בלתי נפרד מעשייה חברתית בעלת ערך מוסף. על כן, הארגון לא עוסק רק בתחום של הגשמת חלומות, אלא גם מפיק ימי כיף, בהם ילדים ובני נוער חולים יכולים לקחת חלק במגוון פעילויות. ימי כיף אלה הם הזדמנות נפלאה לצעירים להתחבר לאחרים שעוברים חוויות דומות ולהרגיש שייכות, כמו גם לקבל סיוע ותמיכה. עמותת משאלות מסייעת לטובת קידום של הפקה של ימי כיף וכן פעילויות לרווחתם של הילדים. כך למשל, הארגון מפעיל הפנינג מיוחד הכולל תחנות הפעלה שונות לילדים וכולם במתכונת נינג'ה ישראל. המתקנים מונגשים למיועדים לילדים עם מגוון נכויות. בנוסף, מדי שנה הארגון דואג  לחבר בין ילדים מיוחדים לבין קבוצות כדורגל וכדורסל. במידת האפשר, רושמים את הילדים לחוגים ולמסגרות ספורטיביות המתאימים למצבם, לטובת שיפור רווחתם.

לסיכום

משאלות הוא ארגון יוצא דופן שעושה שינוי אמיתי בחייהם של ילדים ובני נוער הסובלים ממחלות קשות, מתוך מטרה להעלות חיוך וכן לסייע בכל האפשר, במציאות חיים לא פשוטה על רקע של התמודדות עם מחלה. המחויבות שלהם להגשמת משאלות, אירוח ימי כיף ומתן סיוע גם בהיבט החינוכי היא בעלת  השפעה ממשית על חייהם של אלפי ילדים בכל רחבי הארץ. קידום של פעילות כמו זו מתבצעת בשיתוף פעולה, לטובת המשך פעילות מרגשת כמו זו.

נגישות