הפכתם את התשוקה שלכם למחשבים למקצוע? עכשיו נותר למצוא את המשרה המושלמת

הפכתם את התשוקה שלכם למחשבים למקצוע? עכשיו נותר למצוא את המשרה המושלמת

מחפשים את המשרה המושלמת בהייטק? הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר איך תוכלו להפוך את התשוקה שלכם למחשבים למשרה חלומית בהייטק.

הגישו קורות חיים בחברת השמה להייטק

הפעולה הראשונה שאתם צריכים לעשות זה לבחור חברת השמה שמתמחה בגיוס עובדים להייטק ולשלוח דרכה את קורות החיים שלכם. תוכלו לחפש משרות מתכנת c++ באתר דיאלוג, חברה ותיקה ומנוסה שמתמחה בגיוס עובדים לחברות בחירות בתחום ההייטק. כיום הדרישה לעובדים בתחום ההייטק בכלל, ובתחום התכנות בפרט היא כה גדולה, כך שאנחנו מניחים שאם יש לכם את הניסיון הדרוש הטלפון שלכם לא יפסיק לצלצל.

התכוננו לראיון מול המראה

כן, זה אולי נשמע לכם קצת מצחיק, אבל אנחנו בהחלט ממליצים להתכונן לראיון מול המראה כדי שתגיעו כמה שיותר מוכנים אליו. עמדו מול המראה ופשוט דברו אל המראיין שלכם, ענו לו על שאלות כמו מה הניסיון שלך בתחום, מה אתה רוצה למצוא במשרה החדשה שלך, למה אתה עוזב את מקום העבודה הנוכחי שלך ועוד.

המראיין שלכם לא הולך להמציא את הגלגל וסביר להניח שהוא ישאל אתכם מקבץ שאלות מוכרות בווריאציה כזו או אחרת, כך שאתם בהחלט יכולים לבוא מוכנים לזה. עמדו מול המראה בביטחון, ככל שתשדרו יותר ביטחון כך סביר להניח שהמראיין ירצה לשמוע מכם עוד. אגב, אתם תמיד יכולים גם לצלם את עצמכם בווידאו ולבדוק את עצמכם לאחר מכן.

למדו על החברה שאם מתראיינים אליה

זה לא משנה אם אתם מתראיינים למשרת פיתוח או הנדסת תוכנה, אתם צריכים לעשות שיעורי בית וללמוד קצת על החברה שאליה אתם מנסים להתקבל. כנסו לאתר החברה, כנסו לעמוד אודות החברה והכירו את הפעילות שלה בצורה כללית. בראיון העבודה תפגינו את הידע הזה וזה מאד ירשים את המראיין שלכם. אם תגיעו תלושים ולא תבינו באמת במה החברה עוסקת, הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה יהיה נמוך יותר משל אחרים.

הפכתם את התשוקה שלכם למחשבים למקצוע? עכשיו נותר למצוא את המשרה המושלמת

אל תפסיקו ללמוד את התחום שלכם

אנחנו מבינים שאתם משקיעים את כל המרץ שלכם בחיפוש עבודה ועם זאת, אתם כל הזמן צריכים להמשיך וללמוד את התחום שבו אתם נמצאים. במיוחד בתחום ההייטק, מה שנחשב היום לחדשות, מחר שייך כבר לנחלת העבר. אתם בתחום של c++? אל תפסיקו ללמוד אותו כי הוא משתנה כל הזמן. אם תגיעו לא מעודכנים לראיון העבודה המראיין שלכם יזהה זאת מיד ויפרש את זה כחיסרון מובהק אל מול המתחרים שלכם.

אל תבואו חסרי ביטחון

יש איזו סברה שגורסת שלאנשים עובדים קל יותר למצוא עבודה, כי הם מגיעים לראיון בעמדה של כוח. האמת היא שזה נכון ואם אתם כבר עובדים בהייטק, אין לכם ממש מה להפסיד ואתם יכולים לבוא בביטחון מלא, כי יש לכם פרנסה. עם זאת, אם אתם בין עבודות כרגע, אסור לכם שהמראיין יזהה שאתם מגיעים ממקום של חולשה ומתים להתחיל לעבוד, לא משנה מה.

הגיעו עם ביטחון הן לשלב הראיון והן לשלב המשא ומתן על המשרה, גם אם אתם יושבים כרגע בבית. אל תגידו כן לכל הצעה ושמרו על הכבוד המקצועי שלכם, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם מתפשרים על התנאים והשכר וזה ממש לא כדאי.

לסיכום

אם אתם מחפשים את המשרה הבאה שלכם בתחום ההייטק, אנחנו ממליצים לכם להתחיל בשלב הראשון של הגשת קורות חיים דרך חברת השמה להייטק. מכאן, אנחנו מניחים שהדרך שלכם לג'וב הבא תהיה קלה יותר.

נגישות