הורים – שוכרים דירה? אל תשכחו לבטח אותה!

הורים - שוכרים דירה? אל תשכחו לבטח אותה

הבית אמור להיות המקום הבטוח ביותר. עבורנו ועבור הילדים שלנו. עם זאת, רבים נוטים להתייחס בביטול לביטוח הדירה, ובטח אם היא שכורה והמשכנתא אינה מציבה עובדה. אז אם גם אתם הקמתם משפחה ושוכרים דירה, אם גם אתם רוצים את הטוב ביותר עבר הילדים ומבקשים להוציא מהמשוואה מפגעים שעשויים להוביל למצב כלכלי קשה, בהחלט מוטב לשקול לבטח את הדירה, וכן, גם אם היא שכורה. אז מהו בדיוק ביטוח דירה שכורה, מה הוא כולל, למה חשוב לשים לב וכיצד ניתן לבחור בביטוח מתאים נקודתית עבור הצרכים שלכם? זהו בדיוק הזמן להכין קפה ולעבור על המידע הבא!

אל תהיו שאננים

אם רק תעיינו בחוזה השכירות, 99% שתגלו שאתם ואתם בלבד אחראיים על כל נזק שעשוי לקרות לדירה. אז נכון שאם תהיה שריפה לא אתם תישאו בעלויות, אך אם אתם תפערו חור בקיר, או אם איש מקצוע ייפצע בדירה, זה כבר סיפור אחר. מכאן שאם מבקשים לנהוג באחריות, בהחלט יש טעם לוודא שברקע קיים ביטוח ייעודי עבור דירה שכורה. מעבר לכך, ראוי לציין שאין זה משנה את הדירה שלכם, או אם מדובר בדירה שכורה, וזאת כי כל עוד קיים רכוש בעל ערך, טוב לדעת שביטוח תכולת דירה יכסה מפני נזקים שונים. מכאן שרק נותר להבין עד כמה חשוב שהביטוח יהיה מקיף ואלו סעיפים נוספים רצויים.

 

 

ביטוח צד שלישי וביטוח תכולה

רבים ששוכרים דירה מבקשים לרכוש את הביטוח הבסיסי ביותר, ופה ניגש להסביר מה הוא בפועל כולל. ובכן בעוד שבעל הנכס צפוי לעשות ביטוח מבנה, על הצד ששוכר מוטב לעשות ביטוח צד שלישי וביטוח תכולה. שני סעיפים אלו מאוד חשובים, ופה ניגש להסביר. ובכן ביטוח צד שלישי מגן מפני נזקים שעשויים להיגרם לצד שלישי, אם לגוף ואם לרכוש. במקביל, ביטוח תכולה מכסה מקרים של גניבת רכוש, או נזק שנגרם בשל אסון. מכאן שטוב לדעת שניתן להשיג פיצוי עבור מקרה שבו התכשיטים, הריהוט ושלל ציוד יקר ערך ניזוק או נגנב. בהקשר לכך נמליץ לשים לב האם הביטוח גם מכסה נזק שנגרם למסמכים, לאבנים יקרות במצב גולמי, לטופסי הגרלה ובאופן כללי לשלל פריטים שיותר קשה להוכיח את קיומם.

6 דגשי בטיחות ששוכרים צרכים להכיר

  1. בעת עריכת חוזה שכירות, נהוג לקבוע שבעל הדירה ירכוש פוליסת ביטוח מבנה, ובמקביל השוכר ירכוש ביטוח תכולה.
  2. משנת 2017 נכנס שינוי שקובע שבעל הדירה מחויב לרכוש פוליסת ביטוח צד ג' עבור הדירה. בדקו שלא מנסים להפיל עליכם את התשלום.
  3. אם מחזיקים ציוד רב ערך בדירה, מוטב להרחיב את ביטוח התכולה הבסיסי, לביטוח שכולל את "כל הסיכונים". אם אכן בוחרים בכך היו מוכנים ששמאי ייכנס לתמונה.
  4. אם מנהלים מהדירה השכורה עסק, מוטב לכלול כיסוי ייעודי.
  5. חשוב לדעת שגם אם לא מצוין בחוזה שחור על גבי לבן שהאחריות על הדירה היא על השוכר, האחריות עדיין נופלת עליו, כך שבהחלט יש טעם לרכוש ביטוח דירה שכורה.
  6. אם בעל הדירה הקדים ורכש ביטוח מבנה לדירה שכורה, יש לבחון האם הוסיפו אותכם השוכרים למשוואה. מדוע? כדי שברגע האמת חברת הביטוח לא תתבע אותכם (בגין הנזק שנגרם לדירה).

היעזרו בסיוע מקצועי וכדאי

לסיכום נציין שאם מבקשים לעשות ביטוח שהכי נכון פרטנית עבורכם – בהתאם לסוג התכולה, או בהתאם לביטוח שכבר קיים ברקע, מוזמנים להכיר את חברת טאץ' ביטוח. חברה שמתווכת בין צרכים ממוקדים לבין שלל חברות ביטוח מובילות. פעולה מקוונת חסרת פניות לצד ניסיון עשיר מסייעת לשכור דירה בצורה רגועה וכלכלית. בהחלט שווה בדיקה!

נגישות