מלמדים את הילדים: 5 טיפים לחציית הכביש בבטחה

הכביש הוא מקום מסוכן מאד ובתוך כך, גם חציית כביש היא משימה מאד לא פשוטה עבור ילדים. רוצים ללמד את הילדים כיצד חוצים את הכביש בבטחה? קבלו 5 טיפים שיסייעו לכם לעשות את זה בקלות ובמהירות.

עברו רק במעבר חצייה

לפני שאנחנו נותנים לכם טיפים מקצועיים לגבי הילדים שלכם, אנחנו ממליצים לכם להתחיל בבסיס. למדו את הילדים שלכם את הכלל הכי חשוב שיש, עוברים רק במעבר חצייה. הכביש הוא מקום מסוכן מאד וזה המקום האחרון שבו אתם רוצים שהילדים שלכם יאלתרו מקומות לא מוסדרים לחציית כביש. אז גם אם הכביש פנוי וגם אם נראה שלמרחוק לא מגיעה אף מכונית, אסור לחצות את הכביש בשום מקום אחר למעט מעבר החצייה. אגב, מעבר לכל אלה כמובן שמדובר בעבירה על פי חוק וכדאי מאד להימנע ממנה.

הילד עוד לא בן 9? חכו עם זה

חשוב שתדעו שלפי החוק לילד מתחת לגיל 9 אסור לחצות מעבר חצייה לבד. בגיל הזה שדה הראייה שלהם עדיין מצומצם מאד מפני שהם שהילדים אינם גבוהים. בנוסף, קשה להם מאד לאמוד את המרחקים השונים מהמכוניות ולהבין האם הרכב נמצא מספיק רחוק מהם. כמו כן, הילדים נוטים להיות מאד אימפולסיביים ואין להם את הסבלנות שיש לנו בתור מבוגרים כדי להמתין את הזמן הדרוש כדי לחצות את הכביש. לכן, כל עוד הילד שלכם לא הגיע לגיל 9 אל תתנו לו לחצות את הכביש לבד, גם אם אתם ממש בטוחים שהוא יכול לצלוח את המשימה בשלום.

מסתכלים ימינה ושמאלה

לפני שהילדים שלכם חוצים את הכביש הם חייבים להסתכל ימינה ושמאלה על מנת להבטיח ששום רכב לא מתקרב לאזור. פשוט עומדים על סף מעבר החצייה, מסתכלים ימינה, שמאלה ושוב ימינה. אם שדה הראייה שלהם פנוי הם יכולים להתחיל בחציית הכביש. חשוב מאד שלא להתפרץ לכביש בפתאומיות, תמיד השאירו מרווח נשימה לתגובה של כל רכב שיכול להיכנס משום מקום לצומת או למעבר החצייה. בזמן החצייה למדו אותם להמשיך להסתכל לצדדים כל העת על מנת לוודא שאין שום רכב שמגיח במהירות ומפתיע אותם בלי שהם ישימו לב אליו.

 

 

עזבו את הטלפון

לפני שחוצים את הכביש יש לשחרר את הטלפון הנייד, לא להסתכל על המסך, לא לנהל שיחות שמוציאות מריכוז ומסיחות את הדעת. מכניסים את האלפון הנייד לכיס וחוצים בבטחה. קחו בחשבון שכמו שלילדים שלכם יכולות להיות הסחות דעת כתוצאה מהתעסקות בטלפון הנייד, כך גם לנהגים שעל הכביש יכולות להיות הסחות והשילוב הזה הוא מסוכן מאד. אז גם אם החבר הכי טוב מתקשר עכשיו או שולח הודעה סופר חשובה בוואטסאפ, למדו אותם לשים הכל בצד לעשר שניות ולחזור לזה מאוחר יותר.

למדו את הילדים את כל הכללים

לפני שאתם ממהרים לרדת למעבר החצייה וללמד אותם איך חוצים את כביש, למדו אותם את הכללים הבסיסיים שיסייעו להם לקחת החלטה נכונה בעת הצורך. תנו להם יד ועמדו איתם על סף מהעבר החצייה. ודאו שהם לוקחים החלטה נכונה ועצרו אותם במידה ולא. זה ממש אימון על רטוב ואם הילדים שלכם יצלחו אותו כמה פעמים, אנחנו מלאי תקווה שבפעם הבאה הם כבר יוכלו לחצות את הכביש בעצמם.

לסיכום

אם אתם רוצים ללמד את הילדים שלכם כיצד לחצות את הכביש בבטחה, אנחנו ממליצים לכם ליישם ביחד איתם את הטיפים שהצגנו במאמר זה.

נגישות