עובר מילדות לבגרות: אילו מתנות אפשר לקנות לחתן בר המצווה?

עובר מילדות לבגרות: אילו מתנות אפשר לקנות לחתן בר המצווה?

בר מצווה הוא אחד האירועים המשמעותיים ביותר בחייו של כל יהודי. הבר מצווה מסמל למעשה את התאריך שבו הילד מקבל מעמד בדיוק כמו של כל יהודי, והופך להיות מחויב במצוות. עד גיל בר המצווה המצוות הן רק בתור חינוך, אולם מבר המצווה הן הופכות להיות חובה. אנחנו כאן כדי להציג מספר מתנות שאותן אתם יכולים לקנות עבור חתן בר מצווה.

 

קניית מתנה לבר מצווה

כאשר אנחנו קונים מתנה לבר מצווה של ילד עומדות בפנינו שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא לקנות מתנה שתשמח את הילד, אולם אינה קשורה לעובדה שהוא בר מצווה. המתנה הזו יכולה להיות משהו שקשור לתחביבים שלו או לתחומי עניין מסוימים שיש לו. מנגד, ניתן לקנות מתנה שתהיה קשורה באמת לבר המצווה של הילד כמו סט תפילין לבר מצווה. בר המצווה הוא הזמן שבו הילד מתחייב במצוות, ואין יותר מתאים מלקנות לו מתנה שקשורה לאחת המצוות שבהן הוא התחייב זה עתה. אנחנו כאן כדי לתת לכם רעיונות למתנות שונות שאותן אתם יכולים לקנות לבר מצווה. כל המתנות הללו קשורות באופן ישיר למצוות שבהן הנער מתחייב.

 

סט תפילין לבר מצווה

התפילין הן אולי הסמל של הבר מצווה ולא סתם. התפילין הן מצווה שאותה אנחנו לא מקיימים לפני הבר מצווה כלל, ורק כאשר הילד נכנס לגיל בר מצווה הוא מקבל בפעם הראשונה תפילין. התפילין הם פריט שבו כל יהודי משתמש בכל יום, ולמעשה, בתור מתנה לבר מצווה זו באמת אחת המתנות הטובות ביותר שניתן לתת לילד.

תפילין גם משהו שילווה את הילד בכל החיים, ויזכיר לו תמיד את הזמן שבו הוא התחיל להתחייב בקיום מצוות. התפילין מבטאות את העובדה שאנחנו זוכרים את ה' בכל יום, ומבינים שכל הכוח שיש לנו מגיע רק ממנו.

 

סידור

יחד עם התפילין, מומלץ גם לקנות לנער הבר מצווה סידור. הסידור מכיל את כל התפילות שאותן יהודי מתפלל במהלך השנה, ויחד עם תפילין אין מתנה שיותר מתאימה מסידור. הסידור כמובן צריך להיות בנוסח התפילה של הילד, כדי שהוא באמת יוכל לעשות בו שימוש לאורך התפילות השונות. מומלץ גם לחרוט את השם של הילד על הסידור, וכך לתת למתנה מימד אישי.

 

 

עובר מילדות לבגרות: אילו מתנות אפשר לקנות לחתן בר המצווה?

 

 

פלסטיישן

בכל זאת חתן המצווה רק בן 13 והוא עדיין יכול ליהנות ממתנות שילדים אוהבים, ואין מתנה שילדים בגיל זה אוהבים יותר מאשר משחקי מחשב ופלסטיישן. רכישת פלסטיישן עבורו יכולה להיות אופציה נהדרת שתספק לו שעות מרובות של חוויה, לב ועם חברים. אם אתם מעוניינים גם לשמור על השקט שלכם שהילד משחק, כדאי להוסיף למתנה גם אוזניות איכותיות שגם יעצימו את חווית המשחק של הילד וגם ישמור על השקט בבית.

טיול לחו"ל עם כל המשפחה

האם קיימת מתנה יותר טובה מאשר טיול לחו"ל. אפשר לארגן טיול למדינה קרובה באירופה או לטיול ארוך למדינה קצת יותר רחוקה כמו תאילנד או ארצות הברית עם המשפחה ולנצל את החגיגה המשפחתית לטיול מגבש ומהנה ביחד.

 

לסיכום

במתנה לחתן בר מצווה חשוב לקנות משהו שמסמל את הכניסה שלו לחיוב מצוות. החיוב הזה הוא חיוב שאנחנו מתייחסים אליו בצורה שמחה, כיון שהוא מחייב אותנו לשמור את כל המצוות של ה'. נסו לקנות לחתן הבר מצווה מתנה שמסמלת את הכניסה שלו למצוות ויחד עם זאת גם מתנה שתהיה שימושית בזמנים שונים בשנה. כך הוא יוכל לחוות בצורה טובה את הכניסה שלו למצוות.

נגישות