חולקים חלל: איך כדאי לעצב חדר לתאומים?

כהורים, אתם רוצים ליצור בעבור הילדים שלכם את המרחב הנעים והפרקטי ביותר. מטלה של עיצוב חדר שינה לילדים היא מטלה מורכבת הדורשת לא מעט תכנון, אולם כאשר מדובר בעיצוב של חדר לתאומים – מדובר באתגר מכופל ומאתגר עוד יותר. הסיבה לכך נובעת הן בשל הרצון ליצור מרחב שמביא לידי ביטוי את האופי והצרכים של כל ילד אבל גם שמירה על קו אחיד מבחינת העיצוב שצריך להיות הרמוני ונעים לעין. על כן נשאלת השאלה איך כדאי לעצב חדר לתאומים, ואנחנו כאן עם כל הטיפים שיסייעו לכם להגשים חלום וליצור בעבור הילדים שלכם חדר שינה מושלם. מוכנים? בואו נצא לדרך.

חלוקה נכונה של החלל

ראשית – עיצוב חדר ילדים משותף צריך להתבצע קודם כל ע"י תכנון מראש שלוקח בחשבון את הגודל של החלל, וחלוקה נכונה שלו. המטרה שלכם היא ליצור באמצעות העיצוב שני אזורים – אזור משחק ואזור שינה. מאחר וחדרי השינה בישראל הם קטנים, פתרון נהדר יכול להיות מיטת קומתיים שגם לא תופסת מקום אבל גם מאפשרת לתחום את אזור השינה. במידה ומדובר בילדים בוגרים, העדיפו לרכוש מיטה וחצי ולהציב את המיטות בחלק האחורי של החדר, בסמוך לחלון. בשלב הבא נתחום את אזור הלימודים/משחקים באמצעות ספרייה מעוצבת שגם תחלק את החלל וגם תאפשר ליצור מרחב הרמוני ופרקטי לשהייה.

יצירת מרחב אישי באמצעות אקססוריז

דרך מצוינת ליצור מרחב אישי בחדר משותף יכול להתבצע באמצעות אקססוריז, כמו למשל עפיפון מעוצב עם שם הילד. ברחבי הרשת ניתן לקבל השראות לאקססוריז בהתאמה אישית כמו מצעים עם שמות הילדים או ראשי התיבות שלא רק מאפשרים ליצור חדר מעוצב אלא גם יוצר מרחב אישי המזוהה עם הטעם והאופי של כל ילד בנפרד, ולא בתור היותו חלק מזוג תאומים.

 

 

שימוש חכם בצבעים

חלק משמעותי בתהליך העיצוב של חדר ילדים ובפרט חדר ילדים הוא הבחירה של הצבעים. כאשר מעצבים חדר שצריך לקלוע לטעם של שני הילדים (בייחוד אם מדובר בתאומים בוגרים) רצוי לשתף אותם בתהליך הבחירה של הצבעים, כאשר סקלת הצבעים הנבחרת צריכה לשקף את הטעם האישי אך גם להשפיע על המראה הסופי של החלל. הדגשה של קיר מרכזי באמצעות צבע דומיננטי כמו למשל כחול רויאל לצד צבעים בהירים כמו לבן, שמנת או תכלת מהווה דרך מצוינת ליצור אלמנט חזותי שגם משפיע על החלוקה של החלל מבחינת אזור שינה, משחקים, לימודים ועוד.

יצירת קיר מגנטים

על מנת לאפשר לילדים להביע את עצמם ואת האישיות שלהם, מומלץ לרכוש צבע מיוחד שמאפשר ליצור קיר מגנטים עליו ניתן לקשקש, לכתוב משפטי העצמה ומוטיבציה וכן לאפשר לילדים יד חופשית בכל הקשור לעיצוב של הקיר. את הצבע ניתן לרכוש בכל טמבוריה, אולם שימו לב כי התהליך של הצביעה צריך להתבצע במספר שלבים ועל כן עבודה עם איש מקצוע היא חיונית לטובת השקעה כספית נבונה ובעלת פוטנציאל אדיר בכל הקשור לנראות של החדר.

תמונות משפחתיות ואישיות

מאחר ומדובר בחדר ילדים משותף, מומלץ ואף רצוי לתלות על הקירות תמונות של הילדים עם חברים שלהם או תמונות משפחתיות. מדובר בטאצ' אישי שגם מייצג כהלכה את הילדים שחיים בחדר, אבל גם את המרקם המשפחתי המיוחד שאותו ניתן לנצור באמצעות תמונות על הקיר.

פתרונות אחסון מעוצבים

חדר של תאומים הוא חדר פעיל מאוד עם לא מעט משחקים וציוד. בשביל לשמור על סדר וארגון אבל גם ליצור שונות מבחינת הצרכים הנדרשים של כל ילד, מומלץ להוסיף פתרונות אחסון בדמות סלים מקש או קופסאות שקופות ולהדביק את השם של הילד, כך שכל אחד מהילדים יאחסן את הפריטים שלו במקום ייעודי ששייך רק לו.

לסיכום, עיצוב של חדר תאומים הוא תהליך מורכב למדי. יחד עם זאת, באמצעות לא מעט דמיון, השראה מחדרים אחרים ברשתות החברתיות כמו גם בעמודים של מעצבי פנים מובילים ניתן ליצור חלל מעוצב שמתכתב עם האופי של כל ילד אך גם יוצר אחידות מבחינת המראה הסופי, דרך חלוקה חכמה של החלל.

נגישות