מתקשים ללמוד? הינה כמה טיפים שיעזרו לכם להתרכז

מתקשים ללמוד? הינה כמה טיפים שיעזרו לכם להתרכז

תקופת המבחנים הגיעה? אם אתם רוצים להצליח במבחנים, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא.

אנחנו רוצים לעזור לכם לעבור את תקופת המבחנים בצורה הטובה ביותר, לכן נשתף אתכם בטיפים שיסייעו לכם לבנות אסטרטגיות למידה יעילות להצלחה במבחנים:

הניחו את הטלפון בצד

בשנים האחרונות הכל פשוט נמצא בנייד שלנו, הודעות, מיילים, קבוצות וואטסאפ חשובות, יוטיוב ואפילו טלוויזיה בשידור חי. אם אתם באמת רוצים להתרכז בעבודה, אנחנו ממליצים לכם בחום להניח את הטלפון בצד כדי שלא יפריע לכם. מעבר לעובדה שבטלפון שלכם יש המון פיתויים, הוא גם שולח לכם הודעות פוש, הודעות בדחיפה שפשוט מוציאות אתכם מריכוז. אגב, אם אתם לא רוצים להניח את הטלפון בצד אנחנו ממליצים לכם לשים אותו על מצב טיסה, מצב שבו הטלפון דולק פיזית אך מנותק בפועל מרשת האינטרנט, תוכלו להגדיר לקבל רק שיחות נכנסות.

הגדירו הפסקות מראש

אם אתם לומדים לאורך שעות ארוכות, אתם צריכים לייצר לעצמכם קצת אופק שיעודד אתכם. מה זה אומר בפועל? נכון, הפסקות. אם לא תגדירו לעצמכם הפסקות קבועות, יש מצב שתיכנסו למוד רצוף של למידה לאורך שעות. לא רק שזה עלול לייאש אתכם, אנחנו מניחים שעם הזמן פשוט לא תקלטו שום דבר. לכן, אנחנו ממליצים לכם להגדיר שעות קבועות להפסקה, אנחנו ממליצים למשל שבכל עשר הדקות האחרונות של שעה עגולה תעשו הפסקה שתכין אתכם לשעת הלימודים הבאה.

למדו במקום שקט ורגוע

זוכרים שדיברנו על ההפרעות שהטלפון הנייד שלכם מייצר? ובכן, זה לא משנה אם תשימו את הטלפון שלכם בצד ותגדירו הפסקות מראש. אם תלמדו במקום רועש שלא יאפשר לכם להתרכז, לא עשיתם בזה שום דבר. לכן, אנחנו ממליצים לכם ללמוד בחדר שקט, סוג של חדר עבודה אם יש לכם כזה בבית. במידה ואין לכם חדר כזה בבית, אנחנו ממליצים לכם אפילו לצאת וללמוד בחוץ בשמש הטובה, זה יעשה לכם רק טוב.

למדו בקבוצות עם חברים

אם אתם רוצים לשמור על מוטיבציה לאורך זמן, אנחנו ממליצים לכם ללמוד בקבוצות. תראו, ללמוד למבחן זו משימה לא פשוטה בכלל שברוב המקרים ההתמודדות היא בכלל מנטלית. כשאתם לומדים בקבוצה אתם שייכים לקהילה שגם היא נמצאת במצב שלכן וזה מאוד מעודד. אם מישהו מהקבוצה מרגיש פתאום שאין לו כוח ללמוד, האחרים מרימים אותו. תוכלו למשל להחליט שבבקרים אתם לומדים ביחד ובערב יוצאים לבלות ביחד, זה הופך את כל החוויה לכיפית ומשמעותית במיוחד.

מתקשים ללמוד? הינה כמה טיפים שיעזרו לכם להתרכז

הציבו לעצמכם מטרות הגיוניות

לפני שאתם מתחילים ללמוד אנחנו ממליצים לכם להגדיר מראש תוכנית למידה שבה תצטרכו לעמוד כל יום. הקפידו להציב לעצמכם מטרות הגיוניות, יש לא מעט אנשים שמגדירים לעצמם ש"היום אני מסיים את כל החומר". כשהם לא מצליחים לעמוד במשימה הם מתייאשים ופשוט מפסיקים ללמוד. הגדירו תכנית שתוכלו לעמוד בה, גם אם זה ייקח לכם יותר זמן.

הקפידו על מספיק שעות שינה

בסופו של דבר אתם צריכים להיות ערניים כדי לקלוט את החומר שאתם לומדים. אם תלמדו כל הלילה ולא תשנו מספיק, אתם לא תוכלו לקלוט שום דבר. לכן, הקפידו על כמות שעות שינה סבירה גם אם אתם ממש רוצים להמשיך ללמוד אל תוך הלילה. כך תוכלו ללמוד יותר חומר בזמן קצר יותר וזה כמובן יחסוך לכם בזמן ויאפשר לכם לשלב פעילויות נוספות במהלך היום.

לסיכום

אם אתם רוצים ללמוד למבחן בצורה יעילה וגם להצליח בו, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה.

נגישות