כך תגרמו לילדים שלכם לצחצח שיניים: מברשת שיניים חשמלית

אחד מהאתגרים הבולטים והקשים ביותר בעבור הורים הוא חינוך לצחצוח שיניים קבוע. למעשה, איגוד רופאי השיניים ממליץ להתחיל ולהטמיע את ההרגל הזה עוד מגילאים צעירים והחל מהוצאה של מספר שיניים, כל זאת מתוך מטרה ליצור בעבור הילדים חוויה חיובית שתוביל גם לשגרת צחצוח נכונה ויסודית. אם גם אתם נתקלים בקושי בתחום הזה, הגעתם בדיוק למקום הנכון. כיצד תוכלו לגרום לילדים שלכם לצחצח שיניים מבלי שהאקט הבסיסי הזה יהפוך למאבק? ובכן, זה הזמן להכיר את היתרונות של מברשת שייניים חשמלית.

רכישה של מברשת שיניים חשמלית – יצירת חוויה מהנה אך גם יסודית בתהליך הצחצוח

מברשת שיניים חשמלית היא מוצר חובה לכל ילד. בשנים האחרונות החלו חברות מובילות בתחומן לפתח מברשות שיניים בהתאמה אישית לילדים – החל מעיצוב קורץ וצבעוני ועד התאמה מדויקת של המברשת למבנה הפה של ילדים, כל זאת כחלק מהבנה כי באמצעות מברשת שיניים חשמלית ניתן ליצור תמהיל שהוא לא רק מהנה מבחינתם אלא גם בעל שיעור אפקטיביות גבוהה מאוד בכל הקשור להסרה של פלאק ורובד החיידקים. מעבר לכך, החוויה של צחצוח באמצעות מברשת חשמלית היא מהנה פי כמה מאשר צחצוח רגיל, בייחוד לאור היכולת לשלוט על עוצמת הלחץ שמפועל בזמן הצחצוח ועל כן מדובר במוצר שהוא חובה בכל בית. יצרניות מובילות החלו להטמיע במברשות חיישנים המאפשרים לילד להבין האם הוא מפעיל לחץ רב מדי, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת לא רק ליצור תחושת מסוגלת אלא גם אחריות שתגיע לידי ביטוי ברצון שלהם לבצע את פעולת הצחצוח, וזאת למרות שלא ביקשתם אפילו. כאשר שומרים על הרגל קבוע של צחצוח באמצעות מברשת חשמלית ניתן להוביל ליצירה של תמהיל קבוע ואפקטיבי של צחצוח שגם מאפשר לילדים לבצע את הפעולה באופן עצמאי אבל גם מושך אותם בעקבות עיצוב שקורץ לילדים.

 

כיצד להפוך את חווית הצחצוח למהנה?

ילדים מקשרים פעולות קודם כל עם הנאה וכיף, ועל כן רצוי להפוך את החוויה הזו לנעימה באמצעות מוזיקה. מוזיקה מהווה דרך מצוינת להכניס את הילדים לאווירה ולפתוח את היום בצורה כיפית, ועל כן כאשר הם מתחילים לצחצח שימו מוזיקה ברקע ורקדו ביחד. שימו לב כי אתם כהורים מהווים את המודל והדוגמה בעבורם, ועל כן רצוי שגם אתם תשתמשו במברשת שיניים חשמלית אשר תאפשר לכם ליצור תמהיל שהופך לחלק בלתי נפרד מזמן האיכות עם הילדים. בנוסף, מומלץ להדגים לילדים כיצד להשתמש במברשת שיניים חשמלית וכן לשבח אותם כאשר הם מבצעים את הפעולה בצורה יסודית ונכונה, באמצעות טבלאות חיזוק עם מדבקות. לילדים קטנים מדובר בטריגר שמעורר בהם את יצר התחרות אבל גם את הרצון להצליח, ועל כן טבלת עידוד שבמסגרתה הילדים יוכלו לסמן בכל בוקר וערב שהם צחצחו תגביר את המוטיבציה ובכך להפוך את פעולת הצחצוח לכיפית, מהנה וחשוב מכך – חלק בלתי נפרד משגרת החיים.

לסיכום

מוצר שהוא בגדר חובה בעבור כל ילד כמו גם מבוגר הוא מברשת שיניים חשמלית אותה ניתן לרכוש במחיר מצוין ובמשלוח מהיר עד לבית. מדובר בהזדמנות מצוינת להטמיע הרגלים חדשים וחיוביים, בייחוד לאור העובדה כי צחצוח נכון יכול למנוע בעתיד הצטברות של עששת ובהתאם לכך גם דלקות שישפיעו על בריאות החניכיים. את התהליך של הטמעת ההרגל החדש רצוי לבצע כבר בגילאים צעירים מאוד, כל זאת מתוך מטרה להנחיל לילדים את היסודות שיובילו בעתיד גם לחיוך מלא, בריא ולבן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות