רוצים לארגן שבת חתן לילד בירושלים? כך תעשו את זה!

הילד עולה למצוות? מזל טוב! בר מצווה במשפחה זו שמחה גדולה. שמחה מהסוג שמלווה בהרבה התרגשות, וגם בהרבה מאוד הכנות והוצאות. וכמו שכל אחד יודע, בר מצווה אף פעם לא מתחילה ונגמרת בערב הבר מצווה עצמו, אלא מלווה תמיד בהרבה מאוד אירועים לפני הבר מצווה ואחריו. יש לנו חינה, מסיבת יום הולדת, חינה לעתים, שבת חתן ועוד. אם אתם רוצים אירוע בלתי נשכח, כזה שהאורחים עוד ימשיכו לדבר עליו תקופה ארוכה אחרי שנגמר, הגעתם למקום הנכון. קבלו מאיתנו כמה טיפים חשובים לארגון של שבת חתן בירושלים, כדי שאתם והאורחים שלכם תהיו הכי מרוצים ורגועים שאפשר.

בחירת תאריך

נתחיל מהחלק החשוב ביותר – תאריך לשבת. התאריך כמובן תלוי בתאריך אירוע הבר מצווה, כך שאנו ממליצים להתחיל לחפש מקום לשבת מיד כשידוע לכם מהו התאריך המבוקש. שימו לב שישנן תקופות עמוסות יותר ופחות, בכל מקום ובפרט בירושלים שהיא עיר מתויירת מאוד. בתקופות עמוסות קשה יותר למצוא מקומות פנויים והעלויות יהיו מן הסתם גבוהות יותר.

מיקום

עוד נקודה חשובה היא עניין המיקום. ירושלים היא עיר ענקית, שמורכבת משכונות שונות. לכל שכונה יש את האופי הייחודי שלה, ושכונות רבות מציעות אטרקציות שונות שיכולות להיות אטרקטיביות ומעניינות במהלך השבת. כמובן, המחשבה על תפילה בכותל המערבי קופצת לכולנו, אבל דווקא אכסניות באזור העיר העתיקה והכותל המערבי הן מצרך נדיר ומבוקש, ולכן גם יקר מאוד. שימו לב גם שבאזור העיר העתיקה יש קושי משמעותי בניידות ובמציאת חניה. אם יש לכם במשפחה סבא וסבתא מבוגרים על כיסא גלגלים, כדאי אולי לחשוב על אזור אחר. שכונות אחרות בעיר יציעו לכם אוויר הרים צלול, הרבה טבע וירוק, גינות ופארקים מרווחים. חשוב להתאים את אופי השכונה גם לצרכי המשפחות שלכם, כדי ליצור לאורחים חוויה מושלמת.

אוכל ומזכרות

וכשמדברים על אירוע, יש עוד שני מרכיבים קריטיים: אוכל ומזכרות. חלק מהמקומות שמציעים לינה מציעים גם אוכל ממטבח פנימי שלהם, ובחלק מהמקומות ניתן להזמין קייטרינג חיצוני. יש משפחות שמחוברות במיוחד לסגנון אוכל מסוים, או דווקא לתבשילים מסורתיים של סבתא. שווה לבדוק מול המקום שתרצו להתארח בו כיצד להתארגן בצורה הנכונה ביותר. לחובבי הנשנושים והפינוקים, שהם בעצם כולנו, נמליץ על סיבוב קניות בשוק מחנה יהודה בשישי כדי להצטייד במיטב המטעמים הירושלמיים.

 

 

אם אתם מחפשים מזכרת מקורית וקצת אחרת, נמליץ בחום על צילומי משפחה בירושלים. כמו שכבר הזכרנו, ירושלים מציעה נופים מגוונים ואינספור אפשרויות לאתרי צילום. סשן של צילומים משפחתיים לפני שבת יפתיע את כל האורחים, ישלים את החוויה הירושלמית ויעצים את הביחד המשפחתי. צילומים משפחתיים לפני שבת גם יכולים להוריד את הלחץ מצילומים ביום הבר מצווה, שהוא תמיד יום עמוס במיוחד ולא תמיד מספיקים להצטלם בו כמתוכנן.

טיפ אחרון

ונוסיף טיפ חשוב, שיכול לעשות את כל ההבדל: כדי להקל על עצמכם ועל האורחים, נמליץ לפנות לחברת הסעות בירושלים. חברה אמינה ומקצועית תוכל לתת לכם הצעת מחיר מסודרת לאיסוף מהבית והסעה לירושלים, כולל הערכת זמן נכונה בהתאם לתוכניות שלכם. כך תוכלו להגיע כל המשפחה יחד בלי לחץ מיותר מהפקקים, ובלי הצורך למצוא חניה. בירושלים קיימות חברות הסעים ותיקות ומומלצות, ביניהן כנפי יונה ועוד.

לסיכום,

נאחל לכם מזל טוב גדול. יכרו שההנאה הגדולה ביותר מהאירוע היא כאשר המארחים נינוחים ורגועים. האוכל הטעים, השהות במקום נעים והמזכרות המיוחדות נותנים ערך מוסף מיוחד, אבל מאור פנים מצידכם הוא החלק החשוב ביותר באירוע.

נגישות