הילד לא מפסיק להשתעל? 5 דרכים טבעיות להקלה על שיעול

אם הילד שלכם או אתם סובלים משיעול או ליחה טורדנית, דעו כי יש דרכים טבעיות כדי להקל ולטפל במצבים אלה ולסייע למערכת החיסון נגד חיידקים ובקטריות. במאמר שלפניכם נציג חמש דרכים טבעיות לטיפול בצינון ובסימפטומים שלו.

טיפול בחדר מלח

חדר מלח הוא חדר הבנוי מלבנים העשויות ממלח, המדמה אקלים של מכרות מלח טבעיים ומסייע לטיפול במחלות נשימה ובאלרגיה של דרכי הנשימה. במהלך השהות בחדר מלח, המטופל נושם אוויר רווי בחלקיקי מלח המגיעים למערכת הנשימה ו"מנקים" את הריאות על ידי הוצאת ליחה ושאר הנוזלים מהן. טיפול בחדר מלח מומלץ למי שרוצה להקל על דרכי הנשימה ולכייח את השיעול, בהמלצת הרופא המטפל. בהרבה ערים בארץ הקימו חדרי מלח, ויש גם חדרי מלח בצפון ובפריסה ארצית.

הקפידו לשתות מים

מומלץ להקפיד לשתות הרבה מים לטיפול בשיעול, הצטברות ליחה או נזלת ירוקה. מערכת החיסון של אנשים הסובלים משיעול טורדני נלחמת בחיידקים ומפרישה החוצה נוזלים שצריך להחזיר לגוף על ידי שתיית מים. המים עוזרים לפרק את הליחה וכך מקלים על השיעול באופן טבעי. הכמות המומלצת לאדם מבוגר היא שתיית 1.5-2 ליטר ביום. אפשר לשתות את המים בחליטת תה חמה, לגרגר כוס מים עם מי מלח או פשוט לשתות כוס מים כל חצי שעה בערך. מעבר לסיוע כנגד שיעול וצינון, המים חשובים למגוון תהליכים שמתרחשים בגוף, כמו התחדשות רקמות, מניעת יצירת מוטציות בתאים וסיוע למערכות ההובלה בגוף.

תפריט עשיר בוויטמין C

ויטמין C הינו נוגד חמצון טבעי אשר לוקח חלק פעיל בתהליכים בגוף; הוא משתתף בתהליכי בקרת דלקת, מהווה נוגד חמצון המנטרל רדיקלים חופשיים ומחזק את המערכת החיסונית. גוף האדם לא מייצר אותו באופן טבעי, לכן חשוב לצרוך אותו ביום יום באופן קבוע, ובזמן מחלה רצוי אף להגביר את הצריכה שלו, לפי המלצת הרופא המטפל. עדיף לצרוך אותו באופן טבעי מפירות כמו תפוזים, אשכוליות או פלפל אדום, אבל אפשר לקחת תוספי תזונה בהמלצת גורם רפואי.

 

 

חליטות טבעיות

חליטות תה טבעיות ידועות בסגולות הרפואיות שלהן. ישנם מגוון צמחים שניתן לחלוט, ליהנות מהיתרונות הרפואיים שלהם ולהקל על השיעול:

  • תימין – בעל פעילות אנטי-זיהומית אשר מסייעת לטיפול בדלקות במערכת הנשימה ובהפחתת הליחה.
  • דבש ובצל – הדבש מסייע לטיפול בדלקת ובהפחתת הגירויים במערכת הנשימה, והבצל מסייע בסילוק הליחה מהגוף.
  • ג'ינג'ר – בעל תכונות אנטי-דלקתיות אשר מפחיתות את הליחה ומסייעות לניקוי מערכת הנשימה.
  • זרעי בלנגו – צמח פרסי המסייע למערכת הנשימה במצבים של דלקת ריאות או דלקת גרון, וכן מפחית את הליחה.

דיקור סיני

דיקור הוא טיפול המגיע מהרפואה הסינית, במהלכו ממקמים מחטים על פני עור הגב במספר נקודות כדי לעזור למטופל להגיע לאיזון אנרגטי ולסייע נגד מחלות. הדיקור עשוי להפחית את השיעול ואף להעלים אותו לחלוטין לאחר מספר טיפולים, בשילוב עם טיפול טבעי נוסף או טיפול תרופתי. דיקור סיני מסייע לשמור על בריאות תקינה לאורך זמן ומסייע למערכת החיסון להילחם בחיידקים.

לסיכום

אפשר לטפל בשיעול גם בדרכים טבעיות ובכך לסייע למערכת החיסון. לשהות בחדר מלח, להכין חליטות תה טבעיות ולהקפיד לשתות מים הן רק חלק מהדרכים שאתם יכולים להשתמש בהן כדי להקל על מצבים של שיעול וליחה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות